strona główna
aktualności
dokumenty szkolne
przedszkole i ,,zerówka"
biblioteka
samorząd szkolny
nauczyciele
plan lekcji
podręczniki szkolne
kalendarz imprez
kontakt
                                      Z życia Przedszkola i ,,Zerówki"


24 listopada 2017r. w "Kubusiowym przedszkolu" obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Wspólnie z Panią z biblioteki przygotowano różne konkursy i atrakcje. Wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje misie. Dzieci miały możliwość spróbowania "misiowego przysmaku" czyli miodu. Zostały zapoznanie z historią obchodzonego święta. Przez Panią z biblioteki została zorganizowana wystawa książek związanych z tym tematem. Również dzieci miały możliwość kupienia książeczki. Dzieci były zadowolone z przebiegu uroczystości.
                    B. Kryczka i E. Hejduk

Pasowanie na przedszkolaka

08 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Czernicu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. W tak ważnej chwili uczestniczyły przedszkolaki z :Kubusiowego Przedszkola", rodzice oraz Pani Dyrektor. Po zaprezentowaniu przez dzieci części artystycznej odbyło się przez P. Dyrektor pasowanie na przedszkolaka "Kolorowym ołówkiem". Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Po zakończonej uroczystości wszyscy uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

   

                                                                                                                         Beata Kryczka


Dzień Dziecka

Dnia 05.06.2017r. w Zespole Szkół w Czernicu odbyły się obchody Dnia Dziecka, w których uczestniczyły dzieci z "Kubusiowego Przedszkola". Mogły sobie zjeżdżać ze zjeżdżalni, pobawić się w basenie z kulkami. W trakcie zabawy dzieci jadły kiełbaski z grilla przygotowane przez rodziców. Dużą atrakcją był wóz strażacki, można było w nim usiąść i zapoznać się ze sprzętem strażackim. Dzień ten przebiegł w miłej i wesołej atmosferze. Wszystkie dzieci bardzo fajnie się bawiły.

  ( B. Kryczka )


Wycieczka do Krainy Zabaw "Jaś i Małgosia"

Dnia 30 maja 2017r. grupa przedszkolaków z wychowawcami brała udział w wyjeździe do Krainy Zabaw "Jaś i Małgosia" w Puławach. Wszyscy świetnie się bawili. Wszyscy z wyprawy wrócili wybawieni i zadowoleni. 

                   ( B.Kryczka )


W dniu w 24.04.2017 r. dzieci z zerówki i przedszkola pojechały na basen do Ryk. Pobyt  na basenie trwał 120 minut. Wszyscy świetnie się bawili. Z basenu wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
         (I. Łubianka)

Bal Karnawałowy

Dnia 28.02.2017r. w “Kubusiowym Przedszkolu” odbył się Bal Karnawałowy. Na tym balu bawiły się dzieci z przedszkola, zerówki oraz klas I-III. Wszystkie dzieci były przebrane w różne stroje. Mogły również w czasie zabawy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto-budce. Podczas balu dzieci między sobą wybrały dwójkę dzieci, które miały najładniejszy kostium karnawałowy.  W trakcie balu podczas tańca wybrano parę, która najładniej tańczyła. Zwycięzcy otrzymali dyplomy. Wszystkie dzieci bardzo ładnie się bawiły i były bardzo zadowolone z balu karnawałowego.

     (B. Kryczka)
Dzień Babci I Dziadka
13 stycznia w naszej szkole odbyło się święto Babci i Dziadka. W tej uroczystości brały udział dzieci z ,,Kubusiowego Przedszkola". Dla swoich ukochanych dziadków i babć zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk. Na koniec złożyły życzenia i wręczyły prezenty.
    ( B.Kryczka)

Spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Rykach.

12.01.2017r. odbyła się prelekcja  z policjantami. W pierwszej kolejności w zajęciach uczestniczyły dzieci z przedszkola, ,,zerówki" i szkoły podstawowej, którym policjanci omówili zasady bezpiecznego zachowania  na drodze, wyjaśnili także zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole, w domu czy też na podwórku oraz przestrzegali je przed zagrożeniami jakie niosą za sobą rozmowy z nieznanymi osobami.  Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaski ufundowane przez wójta gminy Kłoczew.

         

Pasowanie na przedszkolaka
 
25 listopada w Zespole Szkół w Czernicu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. W tej uroczystości uczestniczyły przedszkolaki z ,,Kubusiowego Przedszkola'', rodzice oraz Pani Dyrektor. Na początku dzieci zaprezentowały część artystyczną. Po tej części obyło się pasowanie na przedszkolaka i starszaka, którego dokonała Pani Dyrektor Beata Kania ,, kolorowym ołówkiem''. Na pamiątkę z tak ważnej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i upominki.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestniczyli  w poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.
 
     (B. Kryczka)

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada w ,,Kubusiowym Przedszkolu '' przy Zespole Szkół w Czernicu  odbyło się spotkanie  związane z  ,,Dniem Pluszowego Misia " W uroczystości  tej uczestniczyły  dzieci z przedszkola oraz ,, Zerówki ''. W związku  z tym wszystkie dzieci przyniosły swoje kochane pluszaki.  Różne  konkursy i atrakcje  przygotowały  panie z GOK-u w Kłoczewie. Dzieci miały możliwość  skosztowania misiowych przysmaków. Zostały zapoznane  z historią obchodzonego święta ,,Dnia Pluszowego Misia". Dzieci były bardzo zadowolone  z przebiegu uroczystości. 

      (E.Hejduk, I. Łubianka,  B. Kryczka)
Andrzejki
Dnia 24 listopada dzieci z Zerowki i Kubusiowego Przedszkola  wzięły udział we wspólnej zabawie andrzejkowej. Podczas zabawy   większość czasu wypełniały konkursy, pląsy i tańce  przy muzyce.  Radości nie było końca . 

           (I. Łubianka)Dnia 8.11 dzieci wzięły aktywny udział  w akcji edukacyjnej ,,Śniadanie  daje moc". Uczniowie  z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji przygotowując  wspólnie  kanapki. Praca była  ciężka, ale przyniosła  uczniom dużo  radości.  Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie normy żywieniowe,  rozwijały kreatywność,  wyobraźnię oraz dbałość  o higienę  podczas sporządzania posiłków. Później dzieci mogły  oddać się rozkoszy smakowania  swoich przepięknych, kolorowych  i co najważniejsze zdrowych kanapek. Na koniec uczniowie ,,Zerówki" przedstawili  inscenizację wiersza ,,Na straganie" na którą  zaprosili koleżanki i kolegów  z kl.II i III. Było to miłe spotkanie integrujące dzieci . 
          (I.Łubianka)

,,Na straganie w dzień targowy takie słyszy  się rozmowy''... pewnie każdy zna wiersz Jana Brzechwy pt. ,,Na straganie ''. Aby przybliżyć  tematykę  zdrowego odżywiania, dzieci z ,,Zerówki'' 4 listopada zaprezentowały inscenizację  tego wiersza. Przedstawienie  było  zorganizowane w ramach projektu ,,Owoce i warzywa w szkole'' realizowanego w naszej szkole. Dzieci zaprosiły na występ  Panią  Dyrektor i swoich rodziców.  Mali  artyści  z uśmiechem  na twarzy odgrywali swoje role w strojach przygotowanych przez rodziców symbolizujących  warzywa. Zaproszeni goście z zaciekawieniem  oglądali  scenki  z życia  warzyw. Przedstawienie  wszystkim  bardzo się podobało .  Dzieci zostały  nagrodzone  gromkimi  brawami. Inscenizacja wiersza  znanego poety na wesoło  przypomina nam o różnorodności  występujących warzyw  zachęca do  sięgania  po nie podczas przygotowywania  posiłków . 
         (I.Łubianka)

10 października dzieci z ,,Zerówki '' naszej szkoły odwiedziły  Komendę Powiatową Policji w Rykach.  W trakcie wizyty dzieci zapoznały  się z  pracą policjantów.  Dzieci zobaczyły m.in  pokój przesłuchań, salę  odpraw. Wysłuchały  też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa i obowiązku  korzystania z  elementów  odblaskowych. Na  zakończenie każde dziecko mogło  wczuć się  w rolę policjanta i zasiąść  za kierownicą policyjnego samochodu.  Małych gości  przyjął  osobiście oficer prasowy kom. Jacek Wójcik. 
  (I.Łubianka)Dzień Uśmiechu w ,,Zerówce"
Codziennie się śmiejemy, ale dziś uśmiecha się  do nas cały świat a my do niego. Dzień Uśmiechu obchodził dzieci w zerówce. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane na żółto.  Każde dziecko zostało  obdarowane uśmiechem przyklejonym na bluzeczkę. Zrobiły też wspólne  słoneczko oczywiście  uśmiechnięte. 
  (I.Łubianka)

Dzień Uśmiechu w ,,Kubusiowym Przedszkolu"

7.10.2016r. był obchodzony Dzień Uśmiechu w naszym przedszkolu. W związku z tym dzieci przyszły ubrane na żółto. Otrzymały medaliony na szyję  ze słoneczkiem. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach i zabawach ruchowych mających na celu w jak największym stopniu wywołanie uśmiechu na ich twarzach. Na koniec dzieci zobowiązały się, że zawsze będą wesołe i uśmiechnięte.

          (B. Kryczka)


27.09.2016 uczniowie  kl. 0-III pojechali do Ryk na przedstawienie  teatralne w wykonaniu aktorów  z ,,Kieleckiego Teatru  Lektur'' pt. ,,DOMEK Z PIERNIKA.  ''Piękna bajka o dobrym wychowaniu. To historia inspirowana opowieścią  o Jasiu i Małgosi,  w której sprytnie została przemycona  nauka, że  nie wolno śmiecić, słodycze można jeść, ale z umiarem. Aktorzy wywarli na dzieciach ogromne wrażenie. Dzieci żywo reagowały na grę  aktorów,  nagradzali  ich gromkimi brawami, często  reagowali śmiechem.  W dobrych nastrojach i pełni wrażeń  wrócili do szkoły. 

      (I. Łubianka)

 


Dnia 20.09.2016r.  odbyła się wycieczka szkolna na ,,Farmę iluzji''.  W wycieczce udział wzięli uczniowie z klas O- V. Dzieci na terenie parku zobaczyły  wiele niesamowitych  miejsc m.in. odwiedziły ,,Chatę  tajemnic'', przeszły przez ,,Tunel zapomnienia'' , ,, Wiklinowy labirynt'' i wstąpiły do ,, Zakręconego  domku''. Mieli również  okazję zobaczyć ,, Lewitujący kran'' . Podczas wycieczki dzieci mogły poczuć  się  jak olbrzymy siadając na gigantycznych krzesłach  lub zagrać  w szachy , które wymagają  sporej siły. To tylko część atrakcji, które  spotkały dzieci na ,,Farmie iluzji''. Uczniowie podczas wycieczki spędzili  czas na łonie natury łącząc przyjemność odpoczynku  z możliwością  doznania niesamowitych iluzji, które  na długo  pozostaną  w pamięci. Dziećmi  podczas wycieczki opiekowały się  A. Głodek,  I. Łubianka (nauczyciele) i M. Szmigiel,  I. Jędrych (rodzice)

              (I. Łubianka)